Кыргыз-Түрк Манас университетинин  Кесиптик жогорку мектебиндеги Авто унааларды тейлөө жана оңдоо бөлүмүнүн   башчысы Мехмет Рүштү Чифтжинин жетекчилиги астында Бишкек Азия Моторс жана Бишкек Тойота  унаа кызмат көрсөтүү фирмалары   менен биргеликте стунденттерибиздин практика  өтөөсү боюнча жана биргеликте иш алып баруу жөнүндө сүйлөшүүлөр жүргүзүлдү.

Ошондой эле, зыярат учурунда студенттерибиз менен таанышууга келген зыяратчыларыбызга окуу жайыбыздын мүдүрү Др. Махмут Вурал университетибиз жана кесиптик жогорку мектебибиз жөнүндө тааныштыруу маалыматтарын айтуу менен бирге дүйнөлүк бизнесте биргеликте кызматташуунун мааниси чоң экенин басым жасап өттү.

Конокторубуз биз менен жолугушкандыгы үчүн кубанычта экендиктерин билдиришти.