2017-жылы жогорку мектебибизди бүтүрүп кеткен туризм жана мейманкана иштеттүү программасынын бүтүрүүчүсү катары Туркиядагы Кастамону университетинин туризм факультетине которулуп бул жылы бүтүргөн Аскар Адилов жана Бекжан Молдошев 2019-жылдын 5-октябрында жогорку мектебибизге жолугушууга келип студенттерге өздөрүнүн тажрыйбалары жөнүндө ой бөлүштү.

Бүтүрүүчүлөрүбүз, окуу жайыбыздын туризм жана мейманкана иштетүү программасында окуп жаткан студенттерибизге Туркиядан кантип билим алуу керек жана которулуу мүмкүнчүлүктөрү тууралуу маалыматтарды айтып беришти.

Жолугушуу үчүн келип иш тажрыйбалары менен ой бөлүшкөн жана студенттерибиздин мотивацияларын көтөрүп шыктандырган бүтүрүүчүлөрүбүзгө ыраазычылыгыбызды билдиребиз.