2019-жылдын 10-октябрында Курулуш программасынын координатору Д-р. К.Бактыгуловдун жана студенттердин даанышманы Д-р. Г.Ажыгулованын демилгеси менен Курулуш программасында билим алып жаткан 1- жана 2-курстун студенттери Бишкек шаарындагы Кыргыз мамлекеттик дене тарбия жана спорт академиясынын манежинде уюштурулган “Namaskar Eurasia 2019” көргөзмөсүнө катышты.

“Намаскар Евразия 2019” көргөзмөсүндө элүүдөн ашык Индиялык ири компаниялардын продукциялары коюлду. Көргөзмөнүн негизги тармактары болуп, айыл  чарба жана тамак-аш өнөр жайларындагы техникалар, технологиялар,  автоунаалардын тетиктери, курулуш материалдары жана аскер техникасы  көргөзүлдү.

Курулуш программасынын студенттери үчүн жаңы техника, технологиялар, материалдар, тетиктер менен таанышуу  кызыктуу болуп, бул иш-чара  маанилүү болду.