Кыргыз-Түрк Манас Университетинин Кесиптик жогорку мектебинде университеттин теритториясы-аянты интеграциясы боюнча бизнесмендер жана ишкерлердин кыдыруулары улантылууда. Буга байланыштуу, Mercedes фирмасынын Кыргызстандагы филиалы Bi Star фирмасына барып келдик. Фирманын кожоюну жана генаралдык мүдүрү Али Йүксел менен кесиптик жогорку мектебинин мүдүрү Проф. Докт. M. Халюк Челик менен бирге Проф.Докт. Махмут Изжилер, Ага окутуучу Айдын Чифтжи жана ага окутуучу Махмут Дурмаз 28.10.2010 күнү Университет- Өнөр жай кызматташтыгы боюнча пикир алышууларды жүргүзүштү.

Жыйналышта , Кыргызстанда окуган сапаттуу техникалык кадрларга болгон муктаждыктын башка секторлордо жана авто унааларды тейлөө секторунда олуттуу бир муктаждык темасы болгондугу боюнча маселелер каралды.
Ишкердин университеттен күткөн олжосу жана мунун тегерегинде кесиптик техникалык билим берүүгө кошкон салымдары тууралуу маалымат берилди.

Бул жолугушуудан дагы бир жолу ишкер жана ишкана ээлери толкундолору менен университетке эшиктери кенен ачык экендиги жана ар түрдүү багытта иш алып барууга даяр экендиктерин белгилешти.

Бизге кымбат убактысын бөлүп келген ак дилден мамиле көргөзгөн урматтуу Али Йүксел мырзага ыраазычылыгыбызды билдиребиз.