“Бухгалтердик эсеп” программасы, ААК “Эко Исламик Банк” жана “Баракат” билим борбору менен бирдикте “Каржылоонун исламдык принциптери” деген темада тегерек стол ѳткѳрушту.

Тегерек столдун ишине ААК “Эко Исламик Банктын” жетектѳѳчу адиси Кыдыков Ч. жана “Баракат” билим борборунун мудуру Бакиров А.Н. катышышты. Алар катышуучуларды ислам экономикасы, банк ишиндеги ислам принциптери жана каржылоо, банктык операциялар (Мурабаха, Мудараба, Салам, Истисна, Иджара, Мушарака), ААК “Эко Исламик Банктын” бул багыттагы ишкердуулугу ж.б.у.с. менен тааныштырышты.

Тегерек столдун темасы студенттер гана эмес, окутуучулар учун дагы чон кызыгууну жаратты. Анын негизинде исламдык банктык иштеринин жана каржылоонун принциптерин келечекте КР финансылык институттарында колдонуу туралуу кызуу талкуулоо жана дискуссия журду.